Bu adımı atla Skip to footer
-50%

Doğru ve Açık Kur’ân–ı Kerîm Meali

Şeyh Prof. Dr. Ziyaeddin El-Kudsi
(4 müşteri değerlendirmesi)

Orijinal fiyat: 600.00₺.Şu andaki fiyat: 300.00₺.

Kur’ân-ı Kerîm, bir hayat düsturudur; mükellef kullara rableri olan Allahu Teâlâ’yı tanıtan, O’nun nasıl tevhid edileceğini, noksan sıfatlardan nasıl tenzih edileceğini, O’na nasıl ibadet etmek gerektiğini, gerçek imanı, şirki ve küfrü öğreten, hayatlarında uymaları gerekli emirler veren, uzak durmaları gerekli yasaklar bildiren, nasıl bir hayat yaşamaları gerektiğini beyan eden, Allahu Teâlâ ile kul ve kulların birbirleri arasındaki ilişkinin nasıl olması gerektiğini açıklayan bir kitaptır. Bu sebeple onun manasını bilerek ve anlayarak okumak gerekir. Eğer manası anlaşılmazsa Allahu Teâlâ’yı bildirdiği şekilde tanımak, layık olduğu şekilde tevhid etmek, yüceltmek ve noksanlıklardan tenzih etmek mümkün olmaz; emirleri yanlış uygulanır, yasaklarından uzak durulmaz; hak, bâtıl; bâtıl da hak olarak algılanır. Dolayısıyla Kur’ân’ı, indiği zamandaki Arapların anladığı şekilde anlamak gerekir. Çünkü Kur’ân Arapça olarak inmiştir. Eğer Arapça, Kur’ân’ın indiği zamandaki Araplar gibi anlaşılmaz ya da onların anladığı manaya göre tercüme edilmezse ya eksik ya da yanlış anlamalar meydana gelir ve istenen şey elde edilmemiş olur…  Hak Yayınları piyasada yazılan meallerdeki Kur’an’ın doğru anlaşılmasıyla ilgili eksikliği fark edip Şeyh Ziyaeddin El-Kudsi’nin hazırlamış olduğu “Doğru ve Açık Kur’ân–ı Kerîm Meali” isimli bu eseri okuyucuya sunmaktadır.

Kategoriler: , , Etiketler: Product ID: 19161

Açıklama

Hazırlayan
Şeyh Prof. Dr. Ziyaeddin El-Kudsi

Türkçe Düzenleme ve Tashih Heyeti
Öğrt. Şamil Bayraktar
Öğrt. Ahmet Mak
Öğrt. Z. Meryem Sabura
Öğrt. Ömer Hakimsoyu
Öğrt. M. Hadice Hafızoğlu

Ortalama oy
5.00
4 Yorumlar
5 Yıldızlar
100%
4 Yıldızlar
0%
3 Yıldızlar
0%
2 Yıldızlar
0%
1 yıldız
0%

Doğru ve Açık Kur’ân–ı Kerîm Meali için 4 değerlendirme

 1. Hasan E

  Bu Ramazan ayında yaptığım en iyi işlerden biri meali almak oldu yanında gelen hediye ise yıllar öncesi severek okuduğum bir kitap hediyeleriniz için çok teşekkür ederim

 2. talhailim1

  Çok güzel açıklamaları var

 3. halilasaf750

  Çok beğendim çok güzel açıklamalırı var Allah razı olsun

 4. emir.islam678

  Çok güzel şekilde yazılmış bir meal. Manaları net anlaşılabilmesi için açıklamalar ve dipnotlar konulmuş. Allah razı olsun.

Değerlendirme yap

Ek bilgi

Yayınevi

Hak Yayınları

Yayın Tarihi:

2021

Sayfa Sayısı

684

ISBN

978-605-80357-6-8

Ürün Boyutları

19×28, Rahle Boy

Cilt Tipi

Ciltli Sert Kapak

Dil

Türkçe