Rasulullah’ın Hayatı İle İslam’ın Hareket Metodu 4 Cilt Takım 7. Baskı

90,00

Rasulullah’ın Hayatı İle İslam’ın Hareket Metodu – 4 Cilt Takım 7. Baskı
Abdurrahman El-Muhacir

Ürün açıklaması

Rasulullah’ın Hayatı İle İslam’ın Hareket Metodu – 4 Cilt Takım 7. Baskı
Abdurrahman El-Muhacir

Bu kitap piyasadaki bir çok siyer kitabında bulunan ve anlatılanları tekrarlamak amacıyla kaleme alınmadı. Bu kitap İslami harekete ışık tutup daha iyi anlaşılmasını sağlamak, bu konuda yapılan hata ve yanlışları düzeltmek ve Allahu Teâlâ’nın dininin en üstün olması için çalışanlara bir yol azığı olması için kaleme alınmıştır.

Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor:

Yemin olsun ki Allah’ın rasulü sizin için her konuda alınacak güzel bir örnektir. Onu ancak Allah’ın rızasını isteyen, ahiret gününe (öldükten sonra Allah’a kavuşacaklarına ve hesaba çekileceklerine) iman eden ve Allah’ı çokça zikreden (hayatlarını O’nun emirlerine göre yaşayarak şükreden ve her durumda O’na tevekkül edip ihlasla dua eden) kimseler örnek alır.

(EL-AḤZÂB: 21)

Bu din nasıl Allah’tan ise bu dini hayat pratiğine hakim kılmak için takip edilmesi gereken yol da Allah’tandır. Hareket metodunda Rasulullah (s.a.s)’e uymak “Muhammedun Rasulullah”a şehadetin gereğidir. Bu hareket metodunu anlamak için Rasulullah (s.a.s)’in hayatını öğrenip çok iyi anlamak ve O’nun takip ettiği merhaleleri adım adım takip etmek gerekir.

İncelemeler

There are no reviews yet.

“Rasulullah’ın Hayatı İle İslam’ın Hareket Metodu 4 Cilt Takım 7. Baskı” için yorum yapan ilk kişi siz olun