Bu adımı atla Skip to footer

Yazan: Şeyh Prof. Dr. Ziyaeddin El-Kudsi
Tefsir Serisi (10 Kitap) Takım
Boyut: 13 x 19 cm

İslam davetçisinin ihtiyacı olan akaid, fıkıh ve usul ilimlerinin, özellikle de zamanımızdaki tağutların gizlemeye çalıştığı gerçek tevhidin tüm yönleriyle ve herkesin anlayabileceği şekilde açık ve güzel bir üslupla anlatıldığı tefsir serisini mutlaka okumalasınız.

DAVETÇININ TEFSIRI 1-10

Piyasaya bakıldığında eski veya yeni çokça tefsir kitabı görülür. Fakat bunlardan hiçbirisi zamanımızın problemlerine cevap verebilecek nitelikte değildir. Çünkü bu kitaplar zamanımızın şirkinin anlaşılmasını sağlayacak veya müslümanların şirk unsuru olan şeylere karşı takınacakları tavırları öğretebilecek kadar açık ve net değildir.

Hak Yayınları olarak bu konudaki eksikliği hissettik ve bu eksikliği gidermek için mevcut tefsirlerin en iyisini bulup okuyucuya sunmaya karar verdik. Sonunda Allah-u Teala’nın yardımıyla daha önce kendisini kitaplarından tanıdığımız değerli alim Şeyh Dr. Seyfuddin El-Muvahhid’in bir tefsir kitabının var olduğunu öğrendik.

Birbirinden kıymetli eserleri mevcut olan bu değerli alimin bir tefsir kitabının varolduğu bizi oldukça sevindirdi. Böylece hemen harekete geçerek bu tefsirin arapça aslını büyük bir zorlukla elde ettik. Bu eserin tercümesine başladığımız zaman sevincimiz daha çok arttı. Çünkü bu tefsirde hiçbir tefsir kitabının ihtiva etmediği bir çok mesele açık ve net bir şekilde izah edilmiştir. Bu tefsirde İslam davetçisinin ihtiyacı olan akaid ilmi, fıkıh ilmi, usul ilmi ve özellikle zamanımızdaki tagutların örtmek istedikleri gerçek tevhid çok güzel ve herkesin anlayabileceği bir üslupla anlatılmıştır. Bu sebeble bu tefsir İslam alimi, İslam davetçisi, İslam’ı yaşamak ve zamanımızın şirklerinden uzak olmak isteyen, ayrıca müslüman olduğunu zannettiği halde Kur’an ve sünnete göre müslüman olmayan ve gerçek İslam’a dönmek isteyen herkes için gereklidir.